O Mnie

Witaj na moim blogu!

Nazywam się Jessika Klaudia Kaczmarczyk. Ponieważ moje udziwnione imię z polskim nazwiskiem, brzmi równie dźwięcznie co skrzypienie piachu w łańcuchu roweru, częściej w sieci znajdziesz mniej jako Nancy Irving.

Kim jestem?

W skrócie: z wykształcenia historykiem i historykiem sztuki, na codzień pracuję w reklamie, zajmując się szeroko pojętym digital marketingiem. Po godzinach jako personal shopper przeglądam szafy i uczę jak kupować racjonalnie, zgodnie z ideą slow fashion, którą cenię i praktykuję na co dzień. W weekendy, wraz z moim Chłopakiem w ramach naszej firmy: TryAlternative.pl organizuję imprezy, eventy oraz wycieczki po Warszawie, Polsce i za granicę:) ( zapraszam serdecznie!)

Kim byłam wcześniej?

Jestem dziewczynką z prowincji, która niczym Ania z Zielonego Wzgórza chowała się wśród łanów zbóż i zielonych łąk nieświadoma wielkiego świata. Wysoki poziom wrażliwości i egzaltacji, sprawił, że przeżyłam w życiu najróżniejsze fazy… Od romantycznej zawieszonej w czasoprzestrzeni, wyrwanej z przeszłości XIX wiecznej damy (stąd mój znamienity wybór kierunku studiów), przez fazę „awangardowej artystki”. Po drodze zaliczyłam też epizod perfekcyjnej, młodej żony rodem ze Stepford. To na szczęście przeszłość.
Rozmaite życiowe wybory przywiały mnie ostatecznie na emigrację. Obserwowałam życie Polonii, uczyłam w Polskiej Szkole a przede wszystkim prowadziłam życie z wiecznie nierozpakowaną walizką. To okres prawdziwego wiru podróży: szybkich, tanich niekończących się… To własnie wówczas, w czasie mojego londyńskiego życia i emigracji, uświadomiłam sobie, że wszystko o czym śnie jest w Polsce.

Tu i Teraz

Obecnie mieszkam w Warszawie, to w tym mieście, układam swoje klocki na nowo. Po tylu huraganach i namiętnościach nawiedzających moje życie, szukam równowagi (ale nie nudy!). Staram się cieszyć codziennością i odkrywać radość w prostych rzeczach. Żyć wolniej, ale mocniej, głębiej, intensywniej i o tym właśnie piszę. Mimo, że często jestem w podróży, staram się podróżować z kluczem, czytać o danym miejscu, słuchać ludzi i poznawać a nie „zaliczać” miejsca. Jestem zwolennikiem slow travel, o którym przeczytasz u mnie nie raz. Weekendowo organizuje wyjazdy oraz imprezy w ramach mojego projektu TryAlternative.pl

O czym jest ten blog?

Monotematyczność nie sprawdza się u mnie, dlatego połączyłam dwa prowadzone mniej więcej równolegle blogi w jedną całość. W tej chwili znajdziesz tu teksty z wszystkich dziedzin, które mnie absorbują. Będzie refleksyjnie i śmiesznie o życiu w stolicy i zmaganiu się z codziennością. Jako personal shopper postaram się przekonać Cię o tym, by kupować mniej, cenić jakość i nie skupiać się na trendach. Z racji bardzo hobbistycznego wykształcenia, zdarza mi się pisać o designie, pięknych wnętrzach, współczesnej estetyce czy historii ubioru. Po intensywnych miesiącach szybkich podróży, zrozumiałam, że nie ważne ile miejsce odwiedzimy lecz co te kilka dni w nas pozostawi. Przeczytasz więc tu także o moich literackich przygotowaniach, kulinarnych inspiracjach przywiezionych z podróży oraz o niezapomnianych spotkaniach, bo wierzę, że to one są w podróżach najważniejsze. A wszystko to w duchu mojej fascynacji rytmem slow 🙂
Dziękuję, że jesteś a teraz zapraszam do buszowania w mojej codzienności.

*Arabska nuta

Z racji, że mój Chłopach pochodzi z bliskiego wschodu, co jakiś czas, zahaczę również o temat arabskiej kultury, kuchni, książek oraz innych przemyśleń dotyczących tego regionu. Nie zabraknie również refleksji na temat życia w mieszanym związku.

Ściskam mocno!

Nancy Irving

 

Polub mój profil na facebooku aby przejść dalej close[x]
Polub mój profil na facebooku aby przejść dalej